
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.05 % |
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Temperature Coefficient | 8 ppm/°C |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.87 mm |
| Manufacturer Package Identifier | DDC0005A |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.32 V |
| Operating Supply Current | 460 µA |
| Quiescent Current | 360 µA |
| Number of Outputs | 2 |
| Reference Type | Series |
| Nominal Supply Current | 360 µA |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Shunt Current | 20 mA |
| Initial Accuracy | 0.05 % |
| Output Voltage | 3.3 V, 1.65 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 3.32 V |
| Max Supply Current | 460 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 166
Distributors
pcbx
Unit Price$1.20273
Ext.Price$1.20273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20273 | $1.20273 |
| 10 | $0.98940 | $9.89400 |
| 25 | $0.89787 | $22.44675 |
| 50 | $0.81481 | $40.74050 |
| 100 | $0.73944 | $73.94400 |
| 300 | $0.70938 | $212.81400 |
| 500 | $0.68055 | $340.27500 |
| 1000 | $0.65437 | $654.37000 |
